DÜNYADA BİR İLK İLE
BALINDAN AMBALAJINA KADAR
EN " SAFF " ÜRÜNÜ TÜKETİCİSİNE SUNAN İLK FİRMA

2007 yılında faaliyete geçen SAFF 1011 Organik Gıda Sanayi , önce insan , Doğa ve biyolojik varoluş anlayışıyla çıktığı Organik Tarım yolunda çevreci uygulamaları ile ilgiyi üzerine çekiyor.

SAFF 1011 Organik Gıda Sanayi ilk duruşunu tarladan sofraya yani kendi arılıkları ile başlayan serüveni kendi dolum ambalaj tesislerinde sürdürerek , piyasadan ürün toplamadan başlattığı " HEPSİ BİZİM " sloganını daha da genişletmiş, " DÜNYA ve İÇİNDEKİ TÜM CANLILAR DA BİZİMDİR " sloganını da ticari ahlakına ilave etmiştir.

SAFF 1011 Organik Gıda Sanayi tüketicisine arz ettiği KARAKOVAN ORGANİK PETEKLİ BALLARINI , önce BİYOÇÖZÜNÜR AMBALAJA , daha sonra dış paket olarak cam ve ağaçtan kutulara koyarak tüketicisine arz ediyor. Bu anlamda Dünyanın ilk firması olma unvanını da hak etmiş bulunmaktadır.
 
SAFF 1011 ORGANİK GIDA SANAYİ,
ORGANİK BAL AMBALAJINDA DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
 
SAFF 1011 Organik Gıda Sanayi Genel Müdürü Tunçay Mehmet AKYOL bu uygulamalarını şöyle özetledi.
" Dikkat ederseniz genellikle peynir, zeytin , et, petekli bal gibi ürün satın aldığımızda yüzlerce yıl doğada kirlilik oluşturacak plastik esaslı şeffaf ambalajlara sarılarak aldığımız ürün bize sunulur. Bu bizim rahatsız olduğumuz bir şeydi ve kırılma , fikir üretme noktamızın temelini oluşturmuştur.

Bizlerin , hepimizin yalnızca üretici yada yalnızca tüketici olmamız yeterli değildir. Dünyayı beraber paylaştığımız sayısız canlı ile bir doğanında var olduğunu kendimize duyurmamız gerekmektedir.
Hele birde bizim gibi çevreci olan Organik Tarımla uğraşıyorsanız daha fazla sorumluluğu üstlenmiş olduğunuzu bilmek durumundasınız. O nedenle biz ürünlerimizde iç ve dış ambalaj olarak uzun yıllar doğayı kirletecek maddeleri kullanmamamızın olmazsa olmaz olduğuna inandık, bu marifetle de bir taşla 4 kuş vurmayı hedefledik.
 
İlki , tüm canlılarla beraber dünyamızın karşısında sorumluluklarımızı bilerek herkesin ve her şeyin yaşama hakkına saygılı olmak.
İkincisi yaptığımız işin saygın ve güvenilir olduğunu ispatlamak.
Üçüncüsü insanlığa ve dünyaya karşı samimi ve dürüst olduğumuzu tüketicilerimize göstermek.
Son olarak diğer müteşebbislere örnek olmaktır.
 
Uyguladığımız ambalaj şeklinin ekolojik dengeye ve biyolojik var oluşa karınca kararınca bile olsa katkı sağladığı asla inkar edilemez.
Biz Organik Süzme Ballarımızda yalnızca cam ambalaj ve doğayı kirletmeyen malzemeler ,
Organik Karakovan Petekli Ballarımızda ise ürünün sarıldığı ambalajı BİYOÇÖZÜNÜR , ürünün konduğu kutuyu ise ağaç ve camdan yaptık.
 
Böylece Organik Bal ambalajında Dünyada bir ilki de başarmış olduk.
Şunu asla unutmamalıyız her kesin kendi alanı içinde gücünün yettiğince küçücük bile olsa İnsanlık için ve Dünyamız için yapabileceğimiz şeyler vardır.
 
Sonuçta başarmak için şu sözümüzü kendimize rehber aldık , Hata yapmaktan korkup gönül konarak edebi ile yapılan her işin meyvesi saff , güvenilir ve nitelikli olur.
Biz yaptık , herkes yapabilir. ”
 
SAFF 1011 Organik Gıda Sanayi
Size Balın En İyisi Ulaşsın Diye Var
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR