SAFF 1011 ORGANİK GIDA SANAYİ KİMDİR ?
 

 

      Yüzyılımızın özellikle son yarısında çılgınca artan endüstriyel atığın verdiği  çevre kirliliği ile konvansiyonel tarım ve hayvancılıkta kullanılan türlü zenginleştirici ve yok edici ilaçlar genel anlamda ekolojik  dengeyi gittikçe daha çok tehdit eder bir hale gelmiş, bunun sonucunda  yeryüzünde, yaşayan her türlü canlı ve insanların sağlığını tehlikeye sokmuştur.

 

     Tarımsal üretimi arttırma ve albenisi yüksek ürünler elde etme adına aşırı ve kontrolsüz bir şekilde kullanılan toksin maddelere bugün dünyanın her yanında rastlamak mümkündür. Yapılan bir araştırmada, kutup ayıları ve penguenlerin vücutlarında bile bu kimyasal maddelere rastlandığı belirtilmektedir. Yediğimiz birçok gıdanın içinde de bu zehirlerin çok az da olsa kalıntılarına rastlanmaktadır.

 

     Diğer taraftan sentetik mineral gübre kullanımı sonucunda yer altı suları insan sağlığını etkileyecek derecede kirletilmektedir.

 

     Toprağı, suyu, havayı, kısacası tüm ekolojiyi olumsuz yönde etkileyen bu vurdumduymazlığa  doğa daha ne kadar tahammül edilebilir bilemeyiz ama artık ekolojik dengelerin sürdürülebilirliğinin sınırında olduğumuz muhakkaktır. 

 

     Bu sorunu görüp , gerçekten var olan çözüm için çaba içersine girenlerin mutlak sayıları ile erklerinin azlığı yarınlarımızın üzerine kara bulut gibi çökmüş , dünya devletlerinin bu çırpınışta duyarsızlığı ise ölüme davetiye çıkarmıştır.

 

     “ Yaradılanı sevmek , Yaradandan ötürü “ görüşünü fert  fert , devlet devlet benimsemediğimiz sürece ağır ağır gelen ve insan elinden çıkma ilk kıyametin yanı başımızda olduğu bir gerçektir.

 

     Oysa insan fert olarak yalnız olmadığı gibi insanlık geneli olarak da yalnız değildir. Beraber kullandığımız Dünyamızda türlüden mikroorganizmalar, çeşit çeşit balıklar, yosunlardan tutunda , gökte uçan kuşa , yerde koşan taya kadar ortak mekanı paylaştığımızın farkında mıyız ?

 

     Meltem yelinin esmesinde , karın , yağmurun yağmasında , güneşin ahenkli ısısında , şimşeğin büyüleyici güzelliğinin altında da ekolojik denge yatmaktadır.

 

      Oysa her ferdin kendi sorumluluk sahası içinde yapacağı küçücük şeyler insan eliyle altüst olamaya yüz tutmuş bu dengeleri Yaradanın da yardımıyla yine insan eliyle  tekrar yerine oturtmaya yetecektir.

      Bunun için " Çok emek ve çok ter akıtmaya ihtiyacımız yok ki ,  Konvansiyonel Akıldan , Organik Akıla Geçmek tüm sorunları çözecektir "  görüşümüz ise bizim aslımızdır.
 
" HER ŞEY SEVDA İLE BAŞLAR "
 

     İşte bu gerçekliğin farkında olan SAFF 1011 ORGANİK GIDA SANAYİ yetkilileri kâr amacı gütmeden 2007 senesinde mevcut şirketi ORGANİK TARIM DİSİPLİNİNE geçip ve tamamı kendisine ait olan arılı kovanları ile yalnızca ORGANİK ARICILIK PROJELERİ yaparak insanımıza  Ekolojik dengenin ve Ekolojik ürünün önemini göstermek , daha kaliteli/sağlıklı ürün üretilmesi / tüketilmesini sağlamak hizmetini kendisine borç adletmiş ve bu niyetle yola çıkmış , bir oluşumdur.

 

 

Ekolojik Denge Hepimizindir ,

Hepimize Gerekecektir.

ŞUNU ASLA UNUTMAYIZ
 

Hata Yapmaktan Korkup Gönül Konarak Edebi  İle Yapılan Her İşin Meyvesinin Has, Güvenilir Ve Nitelikli Olacağını.

 

ORGANİK YAŞAYAN ORGANİK DÜŞÜNENLERLE BİRLİKTE VE EL ELE YARINLARA KOŞUYORUZ
 

SİZİN GÜVENİNİZ ve TEVECCÜHÜNÜZDÜR

BİZİ BİZ YAPAN

Tekrar Bilmenizi İsteriz, Tüm Ürünlerimiz ,

Arılık Projelerimizle Başlayan, Üretim Tesisimizle Devam Eden ve Nihayet Sofranıza Ulaşıncaya Kadar Geçen Tüm  Bu Süreçler Bütününde, Denetlenmiş, Kontrol Edilmiş ve Başarımızın Sonucu   Olarak Sertifikalandırılarak Sofranıza Gelmiştir.

 

  HEDEFİMİZ

Vahye Uygun Üretildiği Takdirde ŞİFA olduğu

Kuran-ı Kerim Ayeti İle Bizlere Müjdelenen " BALı ",

Vahye Uygun Üretmek Tek ve En Büyük Hedefimizdir.

İLKELERİMİZ
 
İNSANİ İLKEMİZ

Yarının Kendimize de Lazım Olacağının İdraki İle Ekolojik Dengeyi Bozmadan , Hatta Gözeterek İnsana Menfaat Sağlamak Gayretidir.

TAAHHÜDÜMÜZ VE VİCDANİ İLKEMİZ
Başta İnsan Olmak Üzere Tüm Canlılara Karşı Vicdani Borcumuz Olarak Organik Tarım Esasları Ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin Kendi Faaliyet Alanımızı İlgilendiren Hükümlerin Tümünü İşletmelerimizde Uyguladığımızı Taahhüd Etmektir
TİCARİ İLKEMİZ
Önce Kendimizin de Bir Tüketici Olduğunu Bilerek

Olmazsa Olmaz Çok Ürün Düşüncesi Değil

Hak Etmiş Olarak En Doğru Ve Temiz Ürünü Tüketiciye Arz Etmektir
    SAFF 1011 ORGANİK GIDA İTH. İHR. SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR